logo index Allegro
Artist's interpretation of article headline

konstrukcja szkieletowa

To uznana i powszechnie stosowana technologia na świecie. Doświadczona kadra fachowców zadba o Twoje potrzeby
w zakresie rozwiązań architektonicznych oraz użytkowych.

technologia

Budownictwo drewniane istniało „od zawsze”. Obecnie z roku na rok coraz większa ilość osób zaczyna przekonywać się do budowy domu w „lekkiej” technologii szkieletu drewnianego. Technologia ta jest rozpowszechniona w USA (90%), Kanadzie (98%), krajach skandynawskich (40%) w Niemczech (30%),… a obecnie także w Polsce zdobywa coraz liczniejsze grono zwolenników. Budowa trwa znacznie krócej niż w przypadku domów murowanych, domy te są energooszczędne i bardziej ekologiczne.

zalety systemów szkieletowych:
▪ budowanie z ekologicznego i zdrowego materiału = przyjemny mikroklimat we wnętrzu budynku
▪ krótki czas budowy w „suchej” technologii = szybka realizacja bez przerw technologicznych
▪ możliwość budowania nawet zimą = brak przerw w pracach z powodu niskich temperatur
▪ elastyczność w kształtowaniu bryły budynku = łatwość rozbudowy, przebudowy i modernizacji
▪ czyste prace budowlane = po zakończeniu budowy otoczenie nie wymaga uciążliwego sprzątania
▪ mały ciężar domku/garażu = tańszy fundament
▪ bardzo dobra ochrona cieplna = niskie koszty ogrzewania
▪ mała grubość ścian zewnętrznych = większa powierzchnia użytkowa niż w budynkach murowanych przy tych samych wymiarach zewnętrznych

technologia firmy WOODEN VILLA

Podstawą naszej technologii budowlanej jest wykorzystywanie w 90% najwyższej jakości materiałów pochodzenia naturalnego m.in.: drewno (konstrukcja, elewacja, boazeria), bazalt (wełna mineralna), gips (płyty gipsowo-kartonowe), płyty wiórowo-drewniane (typu OSB).
przykładowe dane techniczno-konstrukcyjne (jednej z możliwych opcji):
Do konstrukcji szkieletowej wykorzystane jest drewno suszone komorowo, czterostronnie strugane, impregnowane przeciwko insektom i grzybom. Na poszycie ścian, stropów i dachów stosowane są płyty typu OSB o podwyższonej odporności na wilgoć. Konstrukcję szkieletową ścian, dachu i podłogi wypełnia izolacja cieplna (wełna mineralna).
W przypadku ścian zewnętrznych, konstrukcja i izolacja cieplna zabezpieczona jest od zewnątrz folią wiatroizolacyjną, na którą montowana jest deska elewacyjna na pióro-wpust. Od wewnątrz konstrukcja i izolacja cieplna zabezpieczona jest folią paraizolacyjną na którą montowana jest boazeria drewniana lub płyta gipsowo-kartonowa. Okna i drzwi zewnętrzne wykonane są z drewna lub z PVC.
Ściany działowe wypełnione są izolacją cieplną i wykończone boazerią drewnianą lub płytą gipsowo-kartonową. W ścianach działowych montowane są drzwi wewnętrzne drewniane pełne lub pół przeszklone.
W przypadku dachu, konstrukcja i izolacja cieplna zabezpieczona jest od zewnątrz pokryciem dachu np.: gontem bitumicznym zamocowanym do płyty typu OSB. Od wewnątrz konstrukcja i izolacja cieplna zabezpieczona jest folią paraizolacyjną na którą mocowana jest boazeria drewniana lub płyta kartonowo-gipsowa.

Taki układ warstw budynku gwarantuje bardzo dobrą izolacyjność cieplną i akustyczną, zapewniając wysoką energooszczędność i komfort jej użytkownikom.

Instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną wykonujemy według projektu i po uzgodnieniu z klientem.